O mne


Na finančnom trhu pôsobím od roku 1996. Prvých 10 rokov som pracoval ako člen predstavenstva najväčšej životnej poisťovne Amslico (MetLife). Následne som sa stal majiteľom a konateľom maklérskej spoločnosti EUROLIVE plus, ktorú vediem doteraz. 

Vďaka dlhoročným skúsenostiam pomáham svojim klientom vyznať sa v tomto zložitom svete finančných produktov a nastaviť im správny systém hospodárenia s peniazmi. Som tu pre každého, kto potrebuje poradiť, či už s investíciou, poistením alebo sporením.

Prieskumy ukazujú, že až 80% ľudí sa v priebehu života stretne s určitými finančnými problémami. Vo väčšine prípadov nie je problém v tom, že by ľudia málo zarábali, ale chyba je v zlom zaobchádzaní a hospodárení s peniazmi. Podľa ostatných štatistík je úroveň finančnej gramotnosti na Slovensku nízka a má klesajúcu úroveň. Najmenšie vedomosti majú Slováci o riziku pri investovaní. Na základe prieskumov si tretina sporí hotovosť pod vankúšom, a o zhodnocovaní a bezpečnosti ani len netušia.

Úlohou finančného poradcu, a teda aj mojou, nie je človeka obrať o peniaze, ako si veľa ľudí myslí, ale ponúknuť objektívnejší pohľad na vec. Profesia finančného poradenstva na Slovensku utrpela mnoho škrabancov, kvôli celému radu takzvaných "odborníkov", ktorí vedome, či z neznalosti predávajú nevhodné alebo zle nastavené finančné produkty. Preto je dôležité, aby ste mali aspoň základný prehľad, a na to slúži aj tento web, kde nájdete rady a odporúčania, ktoré sú vyskúšané v praxi a majú svoj základ v logickom premýšľaní o živote a peniazoch.

Ak ste dočítali až sem, máte môj obdiv a ďakujem Vám. Pokiaľ Vás čokoľvek ďalšieho zaujíma, prosím, kontaktujte ma a rád sa s Vami osobne stretnem.

24
rokov skúseností v odbore
8000+
klientov
64
typov finančných služieb
Rastislav Sojka

Prečo práve so mnou?


Zrozumiteľnosť


Skôr než sa rozhodnete vybrať nejakú službu, všetko vám zrozumiteľne vysvetlím.

Produkty


Vyberiem pre vás tie najlepšie finančné služby, ktoré sú na našom trhu dostupné.

Flexibilita


Môžeme komunikovať cez internet, po telefóne alebo osobne.

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie


Prihláste sa k odberu článkov

Dvakrát do mesiaca si prečítajte tipy pre vašu peňaženku

spracovaním osobných údajov